Mens MC 200m Freestyle - Heats
11/12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | Oliver Burns | 12 | Wolv'hampton | | 2:20.25 | | | 384 | | 1:08.40 |
2. | Archie Neaves | 12 | Ellesmere Co | | 2:22.33 | | | 368 | | 1:08.79 |
3. | James Shevchenko | 12 | Bilston | | 2:24.46 | | | 352 | | 1:07.39 |
4. | Harry Lancaster | 12 | Leek | | 2:24.58 | | | 351 | | 1:09.71 |
5. | Harvey Higgins | 12 | Co Birm'ham | | 2:25.05 | | | 347 | | 1:11.32 |
6. | Scott Pattyson | 12 | Biddulph | | 2:26.96 | | | 334 | | 1:10.56 |
7. | David Annis | 11 | Worcester | | 2:27.26 | | | 332 | | 1:13.34 |
8. | Caleb Chittem | 11 | Team Mercia | | 2:27.34 | | | 331 | | 1:10.08 |
9. | Thomas Harris | 12 | Royal Wolv | | 2:28.06 | | | 326 | | 1:12.06 |
10. | Jason Herbert | 12 | Team Mercia | | 2:29.96 | | | 314 | | 1:11.68 |
11. | Joe Ritson | 12 | Northgate | | 2:30.30 | | | 312 | | 1:12.99 |
12. | Cyrus Passman | 12 | Bromsgrove | | 2:30.31 | | | 312 | | 1:12.63 |
13. | Aaron Ruby | 11 | Co Birm'ham | | 2:30.74 | | | 309 | | 1:11.75 |
14. | Aurelio Lencioni | 12 | Redditch | | 2:30.85 | | | 309 | | 1:13.89 |
15. | Ryan James | 12 | Royal Wolv | | 2:31.66 | | | 304 | | 1:14.18 |
16. | Benjamin Scobie | 12 | Northgate | | 2:32.75 | | | 297 | | 1:15.29 |
17. | Joseph Franklin | 11 | Blythe Barra | | 2:32.85 | | | 297 | | 1:14.60 |
18. | Max Murray | 12 | Pershore | | 2:33.80 | | | 291 | | 1:13.20 |
19. | Joel Hands | 12 | Bilston | | 2:34.07 | | | 290 | | 1:14.74 |
20. | Sam Pryce | 12 | Wellington M | | 2:35.08 | | | 284 | | 1:15.30 |
21. | Matthew Walker | 11 | StaffordApex | | 2:35.67 | | | 281 | | 1:16.59 |
22. | James Froggatt | 12 | Co Birm'ham | | 2:37.67 | | | 270 | | 1:16.62 |
23. | Jake Daly | 12 | Bilston | | 2:40.17 | | | 258 | | 1:14.73 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | Deen Ahmed | 13 | Solihull | | 2:12.12 | | | 460 | | 1:03.55 |
2. | Daniel Day | 13 | Worcester | | 2:13.91 | | | 441 | | 1:04.43 |
3. | Luie Gilroy | 13 | Co Coventry | | 2:14.66 | | | 434 | | 1:03.78 |
4. | Jack Haynes | 13 | Wolv'hampton | | 2:15.91 | | | 422 | | 1:05.29 |
5. | Oliver Carless | 13 | Co Birm'ham | | 2:15.95 | | | 422 | | 1:05.29 |
6. | Ben Kelly | 13 | Co Birm'ham | | 2:17.51 | | | 408 | | 1:07.34 |
7. | Niall Connell | 13 | Co Coventry | | 2:17.76 | | | 405 | | 1:07.32 |
8. | Daniel Jenkins | 13 | Co Birm'ham | | 2:19.60 | | | 390 | | 1:08.66 |
9. | Francis Bach | 13 | Royal Wolv | | 2:19.67 | | | 389 | | 1:08.13 |
10. | Tom Garner | 13 | Fox Hollies | | 2:19.92 | | | 387 | | 1:08.35 |
11. | Ben Finney | 13 | Biddulph | | 2:21.28 | | | 376 | | 1:08.41 |
12. | Joe Stratton | 13 | StaffordApex | | 2:21.95 | | | 371 | | 1:09.25 |
13. | Daniel Galloway | 13 | Northgate | | 2:22.04 | | | 370 | | 1:08.41 |
14. | Jack Murphy | 13 | Chase | | 2:22.10 | | | 369 | | 1:09.26 |
15. | William Timmins | 13 | Wrekin Coll | | 2:22.15 | | | 369 | | 1:08.80 |
16. | Matthew Hargreaves | 13 | Co Birm'ham | | 2:23.81 | | | 356 | | 1:10.41 |
17. | Andrew Jones | 13 | Northgate | | 2:23.82 | | | 356 | | 1:09.90 |
| Samuel Manship | 13 | Team Mercia | | DNC | | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | Harrison Barber | 14 | Biddulph | | 2:04.01 | | | 556 | | 59.95 |
2. | William Gearey | 14 | Worcester | | 2:06.75 | | | 521 | | 1:01.46 |
3. | Tommy Smith | 14 | Co Coventry | | 2:07.96 | | | 506 | | 1:01.25 |
4. | Jamie Dark | 14 | Co Birm'ham | | 2:10.83 | | | 473 | | 1:03.58 |
5. | Mitchell Cartlidge | 14 | Cosacss | | 2:12.69 | | | 454 | | 1:03.98 |
6. | Jack Jones | 14 | Royal Wolv | | 2:12.73 | | | 453 | | 1:04.70 |
7. | Acer Woolley | 14 | Co Birm'ham | | 2:13.47 | | | 446 | | 1:04.94 |
8. | Aidan Mitchell | 14 | Co Birm'ham | | 2:13.74 | | | 443 | | 1:04.29 |
9. | Daniel Parsons | 14 | Royal Wolv | | 2:13.98 | | | 441 | | 1:04.89 |
10. | Luke Warren | 14 | Ellesmere Co | | 2:14.31 | | | 438 | | 1:04.83 |
11. | Solomon Langston | 14 | Boldmere | | 2:15.17 | | | 429 | | 1:05.01 |
12. | George Grech | 14 | Droitwich | | 2:15.36 | | | 427 | | 1:05.49 |
13. | Patrick Heeks | 14 | Pershore | | 2:16.26 | | | 419 | | 1:05.58 |
14. | Zak Westwood | 14 | Bilston | | 2:16.90 | | | 413 | | 1:05.62 |
15. | Alexandru Istrate | 14 | Team Mercia | | 2:17.96 | | | 404 | | 1:04.91 |
16. | Robert Darbyshire | 14 | Wyre Forest | | 2:21.84 | | | 371 | | 1:07.98 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | Hymie Connell | 16 | Co Coventry | | 2:03.04 | | | 569 | | 1:00.01 |
2. | Thomas King | 16 | Newcastle St | | 2:04.44 | | | 550 | | 1:00.73 |
3. | Matthew Thomas | 16 | Worcester | | 2:05.36 | | | 538 | | 1:00.12 |
4. | Michael Allen | 16 | Strat Sharks | | 2:05.59 | | | 535 | | 1:00.33 |
5. | Jack Simpson | 16 | Halesowen | | 2:05.92 | | | 531 | | 58.51 |
6. | James Morris | 16 | Co Birm'ham | | 2:08.47 | | | 500 | | 1:01.01 |
7. | Bill Jones | 16 | Newcastle St | | 2:09.36 | | | 490 | | 1:04.29 |
8. | Felix Gallagher | 16 | Strat Sharks | | 2:09.48 | | | 488 | | 1:04.21 |
9. | Callum Mitchell | 16 | Blythe Barra | | 2:10.09 | | | 482 | | 1:02.00 |
10. | Jason Simister | 16 | Oswestry Ott | | 2:10.15 | | | 481 | | 1:02.76 |
11. | Jack Cox | 16 | Bilston | | 2:10.71 | | | 475 | | 1:02.35 |
12. | Connell Parker | 16 | Team Mercia | | 2:11.39 | | | 467 | | 1:02.49 |
13. | Kai Gooden-Morris | 16 | Worcester | | 2:11.59 | | | 465 | | 1:03.35 |
| Mario Coman | 16 | Newcastle St | | DQ ST | | | | | |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | William Slawson | 20 | Wrekin Coll | | 1:58.80 | | | 632 | | 57.67 |
2. | Harrison Cook | 18 | Team Mercia | | 2:01.13 | | | 597 | | 58.08 |
3. | Samuel Neeld | 17 | Wrekin Coll | | 2:01.87 | | | 586 | | 58.58 |
4. | David Broadbent | 19 | Team Mercia | | 2:02.09 | | | 583 | | 58.50 |
5. | Aron Preece | 18 | Wrekin Coll | | 2:02.61 | | | 575 | | 59.68 |
6. | Jamie Black | 19 | Team Mercia | | 2:04.29 | | | 552 | | 58.77 |
7. | Richard Albrighton | 19 | Co Coventry | | 2:05.13 | | | 541 | | 58.99 |
8. | Jack Rowe | 20 | StaffordApex | | 2:05.20 | | | 540 | | 59.13 |
9. | Philip Warren | 18 | Team Mercia | | 2:06.56 | | | 523 | | 59.78 |
10. | Benjamin Campbell | 18 | Boldmere | | 2:08.07 | | | 505 | | 58.89 |
| Paul Stanley | 18 | StaffordApex | | DNC | | | | | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 100 |
1. | Callum Rushan | 15 | Leek | | 2:04.31 | | | 552 | | 1:00.54 |
2. | Thomas Beamer | 15 | Strat Sharks | | 2:04.57 | | | 548 | | 1:00.46 |
3. | Finn Nicholl | 15 | StaffordApex | | 2:04.88 | | | 544 | | 59.69 |
4. | Alexander Hindle | 15 | Co Birm'ham | | 2:05.10 | | | 542 | | 1:00.34 |
5. | Robert Jennings | 15 | Halesowen | | 2:06.38 | | | 525 | | 1:00.91 |
6. | Louis Fenson | 15 | Co Coventry | | 2:06.79 | | | 520 | | 1:01.21 |
7. | James Goodwin | 15 | Boldmere | | 2:06.95 | | | 518 | | 1:01.60 |
8. | Lewis Jones | 15 | Chase | | 2:09.04 | | | 493 | | 1:02.16 |
9. | Thomas Davidson | 15 | Stourbridge | | 2:09.90 | | | 484 | | 1:03.09 |
10. | Tom Mitchell | 15 | Co Coventry | | 2:10.30 | | | 479 | | 1:02.55 |
11. | Aaron Cook | 15 | Worcester | | 2:10.59 | | | 476 | | 1:03.48 |
12. | Justin Yeung | 15 | Haden Hill | | 2:11.20 | | | 469 | | 1:02.28 |
13. | Matthew Causer | 15 | Chase | | 2:11.32 | | | 468 | | 1:02.95 |
14. | Christopher Vizard | 15 | Pershore | | 2:12.08 | | | 460 | | 1:00.67 |
15. | Alexander Rees | 15 | Ellesmere Co | | 2:14.65 | | | 434 | | 1:03.42 |