Womens Open 800m Freestyle - Heats (Declared Winners)
11/12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Katie Hale | 12 | Ellesmere Co | | 10:11.04 | | | 507 | |
| 100m 1:12.35 | 200m 2:29.84 | 300m 3:47.35 | 400m 5:05.23 | 500m 6:22.49 | 600m 7:39.95 | 700m 8:56.05 | 800m 10:11.04 |
2. | Isabelle Aspinall | 12 | Co Birm'ham | | 10:15.05 | | | 497 | |
| 100m 1:12.02 | 200m 2:29.86 | 300m 3:47.24 | 400m 5:04.94 | 500m 6:22.37 | 600m 7:40.33 | 700m 8:57.85 | 800m 10:15.05 |
3. | Bryony Lowe | 12 | Co Birm'ham | | 10:42.64 | | | 436 | |
| 100m 1:14.70 | 200m 2:34.82 | 300m 3:55.85 | 400m 5:17.13 | 500m 6:38.23 | 600m 7:59.64 | 700m 9:21.87 | 800m 10:42.64 |
4. | Henrietta D'Ammassa | 12 | Ellesmere Co | | 10:45.76 | | | 429 | |
| 100m 1:15.58 | 200m 2:38.79 | 300m 4:01.08 | 400m 5:23.89 | 500m 6:46.71 | 600m 8:09.24 | 700m 9:30.32 | 800m 10:45.76 |
5. | Bethany Smith | 12 | Royal Wolv | | 10:46.39 | | | 428 | |
| 100m 1:15.69 | 200m 2:38.54 | 300m 4:00.95 | 400m 5:24.07 | 500m 6:46.58 | 600m 8:09.19 | 700m 9:30.33 | 800m 10:46.39 |
6. | Brooke Frost | 12 | StaffordApex | | 10:57.07 | | | 408 | |
| 100m 1:15.25 | 200m 2:36.12 | 300m 3:59.13 | 400m 5:23.04 | 500m 6:46.62 | 600m 8:10.81 | 700m 9:34.27 | 800m 10:57.07 |
7. | Asha Turner-Tarr | 11 | Ellesmere Co | | 11:01.43 | | | 400 | |
| 100m 1:15.99 | 200m 2:38.36 | 300m 4:02.56 | 400m 5:27.98 | 500m 6:51.44 | 600m 8:16.62 | 700m 9:40.90 | 800m 11:01.43 |
8. | Rebecca Morrison | 12 | Strat Sharks | | 11:02.59 | | | 398 | |
| 100m 1:17.04 | 200m 2:39.55 | 300m 4:03.06 | 400m 5:27.52 | 500m 6:51.47 | 600m 8:15.82 | 700m 9:41.30 | 800m 11:02.59 |
9. | Isobel Plant | 12 | Biddulph | | 11:22.17 | | | 364 | |
| 100m 1:18.35 | 200m 2:44.13 | 300m 4:09.52 | 400m 5:36.62 | 500m 7:04.36 | 600m 8:32.04 | 700m 9:58.56 | 800m 11:22.17 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Katie Leary | 13 | Royal Wolv | | 9:44.01 | | | 581 | |
| 100m 1:07.60 | 200m 2:21.32 | 300m 3:34.86 | 400m 4:49.18 | 500m 6:03.29 | 600m 7:18.14 | 700m 8:32.25 | 800m 9:44.01 |
2. | Harriet Smith | 13 | Wrekin Coll | | 9:47.86 | | | 569 | |
| 100m 1:10.31 | 200m 2:24.38 | 300m 3:38.51 | 400m 4:53.01 | 500m 6:07.55 | 600m 7:22.17 | 700m 8:36.57 | 800m 9:47.86 |
3. | Millie Checkley | 13 | Co Birm'ham | | 9:50.41 | | | 562 | |
| 100m 1:07.37 | 200m 2:20.84 | 300m 3:35.23 | 400m 4:50.40 | 500m 6:05.83 | 600m 7:21.85 | 700m 8:37.88 | 800m 9:50.41 |
4. | Aimee Hood | 13 | Co Coventry | | 9:50.93 | | | 561 | |
| 100m 1:08.48 | 200m 2:22.98 | 300m 3:37.52 | 400m 4:52.39 | 500m 6:07.67 | 600m 7:23.31 | 700m 8:38.35 | 800m 9:50.93 |
5. | Ellie Sibbald-Perkins | 13 | Co Birm'ham | | 10:04.98 | | | 522 | |
| 100m 1:09.39 | 200m 2:25.01 | 300m 3:41.75 | 400m 4:58.90 | 500m 6:17.06 | 600m 7:34.80 | 700m 8:51.71 | 800m 10:04.98 |
6. | Phoebe Tooth | 13 | Co Birm'ham | | 10:12.39 | | | 504 | |
| 100m 1:11.99 | 200m 2:29.56 | 300m 3:47.08 | 400m 5:04.57 | 500m 6:21.96 | 600m 7:39.65 | 700m 8:57.03 | 800m 10:12.39 |
7. | Hannah Swift | 13 | Ellesmere Co | | 10:23.37 | | | 477 | |
| 100m 1:13.16 | 200m 2:32.65 | 300m 3:50.50 | 400m 5:09.22 | 500m 6:27.56 | 600m 7:47.13 | 700m 9:06.35 | 800m 10:23.37 |
8. | Ella Blyth | 13 | Co Birm'ham | | 10:36.94 | | | 448 | |
| 100m 1:13.66 | 200m 2:33.15 | 300m 3:54.12 | 400m 5:14.54 | 500m 6:35.47 | 600m 7:57.69 | 700m 9:18.60 | 800m 10:36.94 |
9. | Ella Shaw | 13 | Royal Wolv | | 10:37.50 | | | 446 | |
| 100m 1:11.04 | 200m 2:30.19 | 300m 3:49.89 | 400m 5:09.85 | 500m 6:31.53 | 600m 7:53.78 | 700m 9:16.35 | 800m 10:37.50 |
10. | Hannah Penny | 13 | Strat Sharks | | 10:39.15 | | | 443 | |
| 100m 1:13.80 | 200m 2:33.98 | 300m 3:54.94 | 400m 5:16.82 | 500m 6:38.37 | 600m 7:59.72 | 700m 9:20.92 | 800m 10:39.15 |
11. | Annabel Blainey | 13 | Biddulph | | 11:20.42 | | | 367 | |
| 100m 1:14.71 | 200m 2:38.58 | 300m 4:03.91 | 400m 5:31.41 | 500m 6:58.39 | 600m 8:26.73 | 700m 9:54.62 | 800m 11:20.42 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Erin Davies | 14 | Co Birm'ham | | 9:27.96 | | | 631 | |
| 100m 1:05.38 | 200m 2:16.16 | 300m 3:27.18 | 400m 4:38.86 | 500m 5:51.16 | 600m 7:04.38 | 700m 8:16.81 | 800m 9:27.96 |
2. | Eleanor Bainbridge | 14 | Ellesmere Co | | 9:38.71 | | | 597 | |
| 100m 1:07.02 | 200m 2:20.22 | 300m 3:33.24 | 400m 4:46.25 | 500m 5:59.95 | 600m 7:13.81 | 700m 8:27.10 | 800m 9:38.71 |
3. | Eve Leleux | 14 | Wrekin Coll | | 9:50.09 | | | 563 | |
| 100m 1:09.49 | 200m 2:23.79 | 300m 3:37.57 | 400m 4:52.06 | 500m 6:06.79 | 600m 7:22.71 | 700m 8:37.15 | 800m 9:50.09 |
4. | Anya Preece | 14 | Wrekin Coll | | 9:56.45 | | | 545 | |
| 100m 1:10.34 | 200m 2:25.17 | 300m 3:39.65 | 400m 4:54.59 | 500m 6:10.28 | 600m 7:25.79 | 700m 8:41.92 | 800m 9:56.45 |
5. | Alexandra Barry | 14 | Pershore | | 9:58.79 | | | 539 | |
| 100m 1:08.69 | 200m 2:24.40 | 300m 3:40.82 | 400m 4:57.51 | 500m 6:14.21 | 600m 7:30.65 | 700m 8:46.77 | 800m 9:58.79 |
6. | Gerda Vasiliauskaite | 14 | Ellesmere Co | | 10:05.18 | | | 522 | |
| 100m 1:09.13 | 200m 2:24.19 | 300m 3:40.00 | 400m 4:56.08 | 500m 6:13.22 | 600m 7:31.54 | 700m 8:49.03 | 800m 10:05.18 |
7. | Laura Griffiths | 14 | Team Mercia | | 10:05.96 | | | 520 | |
| 100m 1:07.18 | 200m 2:21.55 | 300m 3:37.44 | 400m 4:54.83 | 500m 6:12.75 | 600m 7:31.55 | 700m 8:49.79 | 800m 10:05.96 |
8. | Hannah Buick | 14 | Chase | | 10:07.93 | | | 515 | |
| 100m 1:07.95 | 200m 2:24.95 | 300m 3:42.70 | 400m 6:19.22 | 500m 7:37.48 | 600m 8:54.22 | 700m - | 800m 10:07.93 |
9. | Meghan Morrish | 14 | Co Hereford | | 10:08.72 | | | 513 | |
| 100m 1:10.23 | 200m 2:25.73 | 300m 3:43.05 | 400m 5:00.50 | 500m 6:18.46 | 600m 7:36.46 | 700m 8:54.51 | 800m 10:08.72 |
10. | Alisha Bedson | 14 | Newcastle St | | 10:15.92 | | | 495 | |
| 100m 1:10.47 | 200m 2:28.08 | 300m 3:46.37 | 400m 5:04.62 | 500m 6:22.24 | 600m 7:41.36 | 700m 9:00.26 | 800m 10:15.92 |
11. | Amelia Bassnett | 14 | Team Mercia | | 10:27.53 | | | 468 | |
| 100m 1:11.35 | 200m 2:28.37 | 300m 3:47.18 | 400m 5:06.16 | 500m 6:27.63 | 600m 7:48.82 | 700m 9:10.30 | 800m 10:27.53 |
12. | Ellie Fodor | 14 | Co Coventry | | 10:27.57 | | | 468 | |
| 100m 1:13.56 | 200m 2:34.22 | 300m 3:54.12 | 400m 5:14.24 | 500m 6:33.53 | 600m 7:53.80 | 700m 9:13.30 | 800m 10:27.57 |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Niamh Hofland | 15 | Royal Wolv | | 9:08.25 | | | 702 | |
| 100m 1:03.62 | 200m 2:12.04 | 300m 3:21.10 | 400m 4:31.04 | 500m 5:40.70 | 600m 6:50.55 | 700m 8:00.54 | 800m 9:08.25 |
2. | Ella Thatcher-Plant | 15 | Wrekin Coll | | 9:20.14 | | | 658 | |
| 100m 1:06.32 | 200m 2:16.56 | 300m 3:27.22 | 400m 4:38.41 | 500m 5:48.78 | 600m 6:59.83 | 700m 8:10.88 | 800m 9:20.14 |
3. | Alicia Dingle | 15 | Royal Wolv | | 9:21.44 | | | 654 | |
| 100m 1:06.68 | 200m 2:17.29 | 300m 3:27.65 | 400m 4:38.23 | 500m 5:48.17 | 600m 6:59.87 | 700m 8:11.20 | 800m 9:21.44 |
4. | Amelia Rodd | 15 | Redditch | | 9:22.51 | | | 650 | |
| 100m 1:06.25 | 200m 2:17.76 | 300m 3:29.10 | 400m 4:40.58 | 500m 5:52.86 | 600m 7:04.85 | 700m 8:15.59 | 800m 9:22.51 |
5. | Keeley Murcott | 15 | Royal Wolv | | 9:25.37 | | | 640 | |
| 100m 1:06.04 | 200m 2:17.59 | 300m 3:28.71 | 400m 4:40.46 | 500m 5:52.73 | 600m 7:04.65 | 700m 8:15.86 | 800m 9:25.37 |
6. | Caitlin Kilgallen | 15 | Chase | | 9:36.12 | | | 605 | |
| 100m 1:07.30 | 200m 2:19.88 | 300m 3:32.86 | 400m 4:46.00 | 500m 5:59.63 | 600m 7:13.68 | 700m 8:27.17 | 800m 9:36.12 |
7. | Ella Townson | 15 | Wrekin Coll | | 9:47.97 | | | 569 | |
| 100m 1:08.58 | 200m 2:21.58 | 300m 3:35.00 | 400m 4:50.21 | 500m 6:05.37 | 600m 7:20.78 | 700m 8:35.60 | 800m 9:47.97 |
8. | Elle Humphries | 15 | Northgate | | 9:51.13 | | | 560 | |
| 100m 1:08.66 | 200m 2:22.45 | 300m 3:37.29 | 400m 4:53.04 | 500m 6:08.56 | 600m 7:24.55 | 700m 8:39.69 | 800m 9:51.13 |
9. | Bethany Tetsill | 15 | Stourbridge | | 9:53.17 | | | 554 | |
| 100m 1:08.87 | 200m 2:24.24 | 300m 3:39.64 | 400m 4:54.85 | 500m 6:10.10 | 600m 7:25.79 | 700m 8:40.57 | 800m 9:53.17 |
10. | Eden Schiller | 15 | Leek | | 9:53.24 | | | 554 | |
| 100m 1:08.22 | 200m 2:22.66 | 300m 3:38.06 | 400m 4:53.72 | 500m 6:09.27 | 600m 7:25.12 | 700m 8:40.47 | 800m 9:53.24 |
11. | Rebecca Burden | 15 | Co Coventry | | 9:59.85 | | | 536 | |
| 100m 1:08.87 | 200m 2:24.19 | 300m 3:40.13 | 400m 4:56.31 | 500m 6:13.23 | 600m 7:29.73 | 700m 8:46.57 | 800m 9:59.85 |
16 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Zara Leleux | 16 | Wrekin Coll | | 9:33.66 | | | 613 | |
| 100m 1:06.61 | 200m 2:18.38 | 300m 3:30.43 | 400m 4:43.38 | 500m 5:56.57 | 600m 7:09.94 | 700m 8:21.89 | 800m 9:33.66 |
2. | Shannon Dalligan | 16 | Ellesmere Co | | 9:37.59 | | | 600 | |
| 100m 1:07.02 | 200m 2:18.41 | 300m 3:31.37 | 400m 4:44.35 | 500m 5:57.54 | 600m 7:10.66 | 700m 8:24.42 | 800m 9:37.59 |
3. | Daisy Jones | 16 | Biddulph | | 9:47.43 | | | 571 | |
| 100m 1:07.58 | 200m 2:20.86 | 300m 3:34.92 | 400m 4:49.76 | 500m 6:04.61 | 600m 7:19.54 | 700m 8:34.46 | 800m 9:47.43 |
4. | Beatrice Adams | 16 | Boldmere | | 9:47.64 | | | 570 | |
| 100m 1:07.77 | 200m 2:21.67 | 300m 3:36.05 | 400m 4:50.31 | 500m 6:05.45 | 600m 7:20.04 | 700m 8:34.61 | 800m 9:47.64 |
5. | Helena Hordern | 16 | StaffordApex | | 10:08.27 | | | 514 | |
| 100m 1:09.64 | 200m 2:25.54 | 300m 3:42.67 | 400m 5:00.40 | 500m 6:18.63 | 600m 7:36.82 | 700m 8:54.52 | 800m 10:08.27 |
6. | Niamh Jennings | 16 | Chase | | 10:24.37 | | | 475 | |
| 100m 1:09.19 | 200m 2:27.17 | 300m 3:46.42 | 400m 5:06.13 | 500m 6:25.76 | 600m 7:46.02 | 700m 9:06.02 | 800m 10:24.37 |
17 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Jessica Banks | 17 | Wolv'hampton | | 9:35.78 | | | 606 | |
| 100m 1:06.11 | 200m 2:17.83 | 300m 3:30.58 | 400m 4:43.58 | 500m 5:56.71 | 600m 7:10.85 | 700m 8:24.81 | 800m 9:35.78 |